Kendinizi Nasıl Motive Ediyorsunuz?

8 Cevap, 719 Görüntülenme

Başlıktan da anlaşılacağı üzere sınava çok az kalmış iken bu süreçte kendinizi nasıl motive ediyorsunuz? Tavsiyeleriniz de var ise söyleyebilirsiniz.
(Son Düzenleme: 03-16-2023, 10:38 PM, Düzenleyen: Ertan.)
Ben motivasyonumu ya da kazanacağıma olan inancımı kaybettiğimde YouTubeden istediğim üniversitenin kampüs vloglarını izliyordum ayrıca istediğim bölümü okuyan insanları takip edip birkaç ay sonra bende bunlardan biri olacağım diye onlara imrenerek motive oluyordum.
Hukuk Öğrencisi
-İmza yetkili tarafından yazılmıştır. Yetkili "Buya"
(03-16-2023, 10:44 PM)İremss Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ben motivasyonumu ya da kazanacağıma olan inancımı kaybettiğimde YouTubeden istediğim üniversitenin kampüs vloglarını izliyordum ayrıca istediğim bölümü okuyan insanları takip edip birkaç ay sonra bende bunlardan biri olacağım diye onlara imrenerek motive oluyordum.

Teşekkür ederim değerli yorumun için. Mantıklı bir şey sonuç olarak onları izlediğin de daha çok gaza gelirsin ve başarmak için daha çok çalışırsın. Umarım her şey gönlünce olur.
öncelikle bunun normal olduğunu yani zaman zaman olabileceğini kendime hatırlattıktan sonra o an motivasyonumu düşüren her neyse üzerine düşünüp bi sorguluyorum ağlamam gerekiyorsa oturup ağlıyorum da audosnvğ yani o an o üzüntüyü yaşamak içinde tutmamak sonrası için rahatlatıcı oluyor en sonunda düşündüğüm iey ise ben bu işi ne için yapıyorum sonuçları ne olacak bunu düşünmek gerçekten bi anlığına yaşıyorsunuz o hissi iyi geliyor öyle işte
türkçeyi çok düzgün kullanıp yazamadım ama anlatabildim umarım Dodgy
(03-16-2023, 10:54 PM)cherrywine Nickli Kullanıcıdan Alıntı: öncelikle bunun normal olduğunu yani zaman zaman olabileceğini kendime hatırlattıktan sonra o an motivasyonumu düşüren her neyse üzerine düşünüp bi sorguluyorum ağlamam gerekiyorsa oturup ağlıyorum da audosnvğ yani o an o üzüntüyü yaşamak içinde tutmamak sonrası için rahatlatıcı oluyor en sonunda düşündüğüm iey ise ben bu işi ne için yapıyorum sonuçları ne olacak bunu düşünmek gerçekten bi anlığına yaşıyorsunuz o hissi iyi geliyor öyle işte
türkçeyi çok düzgün kullanıp yazamadım ama anlatabildim umarım Dodgy

Öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim. Türkçe konusunda da takılmana gerek yok bence. Çok kötü insanlar gördüm ve artık en anlaşılamayacak şeyleri bile anlamaya başlıyor insan. Bu arada kesinlikle katılıyorum. Eğer bir üzüntüyü içinde tutarsan örneğin ders çalışırken konsantrasyonun bozulur ve bu durumda düzgün ders çalışamazsın. Önemli olan kendini rahatlatmak ve daha sonrasında çalışmaya devam etmek. Tekrardan teşekkür ederim kıymetli yorumun için.  Wink
Yapacağım mesleği düşünmek beni motive ediyordu. Son zamanlarda da bunu düşünüyordum daha da yaklaştım mesleğe tarzı.
(03-17-2023, 12:47 AM)Buya Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yapacağım mesleği düşünmek beni motive ediyordu. Son zamanlarda da bunu düşünüyordum daha da yaklaştım mesleğe tarzı.

Öncelikle değerli yorumun için teşekkürler. Sevdiğin ve yapmak istediğin bir şeye çok yaklaşmak nasıl bir şeydir bilirim. Umarım her şey gönlünce olur.
Ders vlogları izlemek, gaza getirecek müzikler dinlemek, study motivasyon klipleri izlemek(özellikle kore versiyonları), dersi birlikte çalışırken keyif aldığım arkadaşlarımla çalışmak da motive eder beni. Hayalimdeki mesleği yaparken ilgileneceğim kişiler beni motive ederdi yani istediğim meslektense o meslekte sürekli bir arada bulunacağım kişiler beni heycanlandırıyodu.
Bu gerizekalı bile yaptıysa ben de yaparım. Bende en etkili düşünce bu oluyordu. Bir de şimdi çalışırsam seneye bu zamanlar vizelere giricem vb düşünceler de çok motive edici

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping