Sınav psikolojisinde en çok zorlandığınız konu nedir ?

10 Cevap, 770 Görüntülenme

İstikrarı sağlayacak motivasyonu koruyamıyordum  Confused
(Son Düzenleme: 03-15-2023, 01:28 PM, Düzenleyen: lilipoine.)
Sürekli olumsuzu düşünmek . Hadi ya başaramazsam korkusuyla baş edememek Sad
Hukuk Öğrencisi
-İmza yetkili tarafından yazılmıştır. Yetkili "Buya"
Sınavdan deli gibi korkmak ya yapamazsam ya basaramazsam endisesi ve cevre mobingi   Confused
Her gün bir şeyler yapmak zorunda olmak, boş bir gün geçirip dinlenmek istediğinde bile suçlu hissetmek.
özgür hissetmemek, sürekli ders calısmak zorunda oldugunu düsünmek
Masaya oturmak ve insanlar. Son aylarda da genelde başaramicam korkusu oluyordu. Son 1 hafta amaan salla gitsin moduna giriyodum.
Ders harici yaptığım her aktivitede vicdan azabı duymak...
Yorum okuyunca üzüldüm bi. Sınava ne kadar stresli ve gergin hazırlanıyorsunuz öyle  Cry İnsanın en büyük düşmanı kendisidir diye boşuna dememişler. Kendinize ket vurmayın derim.

Herkesin içinde çok absürt duracak ama ben sınava hazırlandığım sene derece yapmaktan çok korkuyordum. Eğer çok iyi bir sıralama yaparsam istediğim bölümü okumama engel olunacaktı muhtemelen. Sırf istediğim bölüme giremeyeceğim diye korkmaktan daha düşük üniversitelere de ihtimal vermeye başlamıştım. Sonuç olarak yine iyi bir sonuç elde ettim ama bunun yüzünden ufak da olsa yalan söylemek zorunda kaldım, bundan mutlu değilim...

Sonuç olarak bu hayatta her sayısalcının tıp ya da mühendislik okumak istemeyebileceğini unutmayalım. Gelecekteki çocuklarımıza böyle duygusal baskılar yapmayalım lütfen.
insanların ne düşündüğünü düşünmek çok yıpratıyor beni malesef. aslında hiç kimsenin düşüncesi önemli değil ama ben yine de her şeyi fazla kafaya takarım beni en çok yoran bu..
Bu yıl da istedigim yeri kazanamazsam ister istemez cevremin benim hakkimda ne diyeceğini dusunmeden duramiyorum. Ve tabiki de ya tekrardan yapamazsam korkusu. bu korku yuzunden calisamamak calısamadigim icin bu korkuyu hissetmek ...   kısir döngü icindeyim Sad(

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping