Mezuna kalmak?

5 Cevap, 462 Görüntülenme

selam ben bu yıl sınava az kalmısken  sınav odaklı calısmaya cok da odaklanamadıgımı fark ettim gercek anlamda ne kadar calıssam da gercekten hazırlanamadıgımı hissediyorum. Öteki sorun ise basında tek bir hedef koyamamam benim kafamı cok  karıstırıyordu. İnsanların dediklerine kafamı taktıgım icin ve iyice arastırmadıgım icin pismanlık duyuyorum. Normalde tyt den girip kendimi denemek istedim ilk yıl cünkü mezun olmanın kötü olmadıgını aksi taktirde artı olarak cok daha iyi derece yapıldıgı ortada. Mezuna kalmakla ilgili hicbir sıkıntım yok ama mesela bu yıl tytden girip kendimi deneyip mezun senemde sözel alandan girmek istiyorum. Cünkü ne eşit agırlık ne sayısal benlik olmadıgını biliyorum daha cok kafam sözel hafızaya dayalı oldugunu düsünüyorum aksi taktirde dii de düsünmüyor degilim dilimi de gelistirmek istiyorum fakat zor olacagını biiyorum o yüzden sözel alandan sınava girmek istiyorum seneye sizin bu konu hakkında yorumlarınızı merak ediyorum Heart
(03-19-2023, 05:05 PM)sıloo Nickli Kullanıcıdan Alıntı: selam ben bu yıl sınava az kalmısken  sınav odaklı calısmaya cok da odaklanamadıgımı fark ettim gercek anlamda ne kadar calıssam da gercekten hazırlanamadıgımı hissediyorum. Öteki sorun ise basında tek bir hedef koyamamam benim kafamı cok  karıstırıyordu. İnsanların dediklerine kafamı taktıgım icin ve iyice arastırmadıgım icin pismanlık duyuyorum. Normalde tyt den girip kendimi denemek istedim ilk yıl cünkü mezun olmanın kötü olmadıgını aksi taktirde artı olarak cok daha iyi derece yapıldıgı ortada. Mezuna kalmakla ilgili hicbir sıkıntım yok ama mesela bu yıl tytden girip kendimi deneyip mezun senemde sözel alandan girmek istiyorum. Cünkü ne eşit agırlık ne sayısal benlik olmadıgını biliyorum daha cok kafam sözel hafızaya dayalı oldugunu düsünüyorum aksi taktirde dii de düsünmüyor degilim dilimi de gelistirmek istiyorum fakat zor olacagını biiyorum o yüzden sözel alandan sınava girmek istiyorum seneye sizin bu konu hakkında yorumlarınızı merak ediyorum Heart

Öncelikle merhaba, ben de tıpkı senin gibi sınava az kalmış bir süre içerisinde böyle düşünüyorum. Son 3 ay kala elimden geldiğince hazırlanmaya çalışıyorum. Mezuna bırakmak bence doğru değil, sence olabilir bir şey diyemem. Ama şöyle yapabilirsin, eğer sayısaldan ve dilden kötü olduğunu düşünüyorsan. Sözelden yürüyüp sayısaldan  da 5-10 soru yapmaya gayret etmelisin. Çünkü bir çok insan sözelden yürüdüğü için sayısalı yapamadığı için sıralaman fazla olabilir. Bence benim şahsi düşüncem TYT'ye ağırlık vermen. Bende bu sene sınava az vakit kalmışken çalışıyorum elimden geleni yapıyorum ve sözelden yürümeyi tercih ettim. Sayısala da çalışıyorum ki net çıkarabileyim. Kesinlikle kendini üzme ve başkalarının dediklerini takma. Bu sene sadece TYT'ye girmeyi dene ve azminle o sınavdan alnının akıyla çık. Eğer TYT ile üniye girersen, zaten dgs ile rahatça 4 yıllığa geçebilirsin. Rahatça dememin sebebi çalışmak için vaktin olur anlamında. Ben de bu sene şansımı denemek için sadece TYT'ye giriyorum. Elimden geldiği kadar çalışıyorum. Ve eğer kazanabilirsem, DGS ile 4 yıllığa geçiş yapmayı düşünüyorum.
Son olarak şunu söylemek isterim. Unutma! Zeki olan değil, çok çalışan kazanır. Smile
(Son Düzenleme: 03-19-2023, 05:18 PM, Düzenleyen: Ertan.)
Psikolojik olarak bir çöküş ama güzel çalışırsanız çok güzel sonuçları oluyor. O sonuçlar için 1 yıla değer.
Her şey planladığın gibi gitmez. Discordda herhangi bir kanala "mezuna kalmak" yazarsan benim planımın da ne olduğunu görürsün. 2 kere kalmama rağmen hiçbir zaman yapamadım o planı.
Mezuna kalmak yıpratır...
(03-20-2023, 11:54 PM)harlaus Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mezuna kalmak yıpratır...

++, bir kez kalsam bi şey olmaz demeyin bağımlılık yapar (şaka bir yana, eğer disiplinli olacağınızı düşünüyorsanız ve ailenizin psikolojik şiddetine dayanabilecekseniz, neden olmasın

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping