üniversite hayal ettiğimiz kadar güzel mi ?

4 Cevap, 369 Görüntülenme

YKS çalışmalarımız bittikten sonra sanki her şey rahata erecek üniversitede güzel şeyler olacak sanıyoruz cidden öyle mi ?
(03-17-2023, 02:37 PM)harlaus Nickli Kullanıcıdan Alıntı: YKS çalışmalarımız bittikten sonra sanki her şey rahata erecek üniversitede güzel şeyler olacak sanıyoruz cidden öyle mi ?

Hayatın bir kuralı vardır sürekli hedefler vardır ve sen sürekli o hedefleri bir basamak gibi görüp merdivenden çıkar veya inersin üniversiteyi kazanıp bitirince de iş bulma merdivenine çıkmaya çalışırsın daha sonra bir başkası gelir bir başkası gelir ve böyle böyle gider en sonunda da ansızın ölüp gidersin benim gözümde üniversite sadece sosyalleşmek için gidilen bir ortam çünkü günümüzde üniversitelerin eski kıymeti kalmadı gelen geçen üniversite mezunu olduğu için bütün insanların tek derdi üniversiteyi bitirip bir iş yerinde mülakatlara girip elenmemek benim şahsi görüşüm böyle yani kısacası her şey rahata ermese de o basamağı atladığın zaman kendini tatmin etmek gibi
(Son Düzenleme: 03-17-2023, 02:59 PM, Düzenleyen: Ertan.)
belki her şey rahata ermez ama en azından yaparken mutlu olduğumuz şeylerle meşgul olma düşüncesi beni çok mutlu ve motive ediyor
Eğer doğru arkadaş çevresi edinip , kendini hem geliştirebileceğin hem eğlenebileceğin ortamlara girip (üni kulüpleri , etkinlikleri vs.) sosyalleşebilirsen ve aynı zamanda derslerini de ihmal etmezsen güzel tabiki.
Hukuk Öğrencisi
-İmza yetkili tarafından yazılmıştır. Yetkili "Buya"
(03-17-2023, 02:37 PM)harlaus Nickli Kullanıcıdan Alıntı: YKS çalışmalarımız bittikten sonra sanki her şey rahata erecek üniversitede güzel şeyler olacak sanıyoruz cidden öyle mi ?
evet bence öyle. çünkü her konuda direkt özgürleşiyorsun bunun yanında yeni çevreler ediniyorsun, sevdiğin derslere girip sevdiğin bölümü okuyorsun. biraz romantize edersek dünya senin etrafında senin için dönüyor, ne istersen yapabilirsin Smile

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping