Kalan son 3 ayda ne yapılmalı ?

3 Cevap, 339 Görüntülenme

Özellikle üniversiteye giden arkadaşlar bu süreçte ne yaptı. Sınava hazırlanan üyeler ne yapacak ?
Son aylarda tyt adına artık tamamen deneme çözmeyi tavsiye ederim ki ben de öyle yapmıştım. Eksik olduğum konular vardı ama onları denemeler üzerinden halletmeye , tamamlayamaya çalıştım. Her sabah tyt türkçe denemesi çözüyordum. 2 güne 1 de tyt matematik denemesi çözüyordum. Bir de vakit bulduğum her an tyt sosyal denemesi çözüyordum (günde bazen 2 kez çözdüğüm oluyordu ).Ayt matematik için full konu bitirme odaklı çalışıyordum.  Haftada 2 alan denemeleri çözüyordum.
Hukuk Öğrencisi
-İmza yetkili tarafından yazılmıştır. Yetkili "Buya"
(03-16-2023, 09:01 PM)Buya Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle üniversiteye giden arkadaşlar bu süreçte ne yaptı. Sınava hazırlanan üyeler ne yapacak ?
İlk öncelikle sınav stresinizi belirli bi seviyede tutun her şeyden önemlisi sınava çalışma sürecindeki ve sınav anındaki psikoloji. Daha sonrasında herkes de biliyor ki son aylar deneme ayıdır genel deneme + branş denemeler bol bol çözülmelidir. Tabii hala AYT kısmından konu çalışmalarına devam ediliyor olunabilir. Denemelerdeki yanlışlar ve boşlar analiz edilip tekrar konusuna çalışılmalı ya da soruları çözülmelidir (konu çalışması 1 günlük bir çalışmadan daha fazla olmamasını öneririm). Korkulan/sevilmeyen sürekli sonra yaparıma bırakılan dersler artık ertelenme kelimesinin yanında bile kullanılmamalı illaki soruları çözücez sınavda. O derslerden de edinebileceğiniz her bilgi sınavda size 1 soru çözdürebilir Wink. Genel denemelerinizi kütüphane gibi fazla kişilerin olduğu sakin sessiz diyebileceğimiz ortamlarda çözmeye gidebilirsiniz çünkü sınavda evdeki gibi tek başınıza olmuyorsunuz hafiften bi alışkanlık oluşturabilirsiniz.
Kısa ve öz cevap veriyim. Tyt de sürekli deneme çözüp yanlışlarımı anlamaya çalıştım ve ayt de unutmamam gereken konuları sürekli tekrar edip (tm yim) soru çözdüm.

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping